24. 4. 2020

Knihovna postupně obnovuje svůj provoz a informuje o podrobnostech.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně postupně obnovuje svůj provoz. Od pondělí 27. dubna bude možné v běžné provozní době v přízemí ústřední budovy vracet knihy a jiné vypůjčené dokumenty v samoobslužném automatu. Půjčování knih a další služby, jejichž rozsah bude upřesněn, knihovna nabídne od pondělí 4. května.


Na základě usnesení vlády z 23. 4. 2020 byl nečekaně umožněn provoz knihoven již od 27. dubna namísto původního termínu 8. června. S ohledem na takto zkrácené přípravné období bude provoz knihovny z technických důvodů a v zájmu bezpečí uživatelů i pracovníků obnovován postupně.

„Máme radost, že můžeme otevřít knihovnu, chceme ji však otevřít bezpečně a pokud možno natrvalo. Připravujeme proto jednotlivé provozy postupně, zajišťujeme obtížně dostupné ochranné prostředky a vracíme knihovnu zpět z nouzového stavu do běžného režimu. Nejde to však ze dne na den, jsme velká knihovna, proto prosím čtenáře o trpělivost a pochopení," vysvětluje ředitel knihovny Jan Kaňka.

V první fázi budou mít uživatelé knihovny možnost od pondělí 27. dubna vracet vypůjčené dokumenty v Ústřední knihovně (Vavrečkova 7040, budova 15) prostřednictvím samoobslužného automatu. Nicméně systém upomínání zůstává nadále pozastaven a čtenáři se nemusí obávat žádných sankčních poplatků.

Od pondělí 4. května bude spuštěna možnost výpůjček knih, a to zpočátku na základě objednávky či rezervace z katalogu.
Dle dalšího vývoje budeme postupně nabízet další služby, jako je volný výběr v jednotlivých odděleních, obvodních knihovnách a pobočkách. V posledním kroku přijdou na řadu prezenční a pobytové služby – čtení denního tisku a časopisů, studium a relaxace v knihovně, používání počítačů a dětské koutky. Pořádání akcí pro veřejnost bude obnoveno v závislosti na usneseních vlády omezujících kulturní a vzdělávací aktivity.

S ohledem na ochranu zdraví čtenářů i knihovníků, prosíme uživatele v této době o využívání možnosti online plateb a předregistrace, které jednak zrychlí obsluhu v knihovně a zároveň zvýší bezpečí všech zúčastněných. Nadále lze využívat z pohodlí domova naše online služby (kfbz.cz/online). Děkujeme všem našim čtenářům a uživatelům knihovny za trpělivost a podporu a těšíme se snad brzy na viděnou za standardních podmínek provozu.

Kontakt:
Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka
tel.: 573 032 505, 734 860 722, e-mail: winklerova@kfbz.cz
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.kfbz.cz / www.facebook.com/zlinknihovna

Petra Štrofová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín