7. 5. 2020

Muzeum a galerie ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU otevřely 12. května, knihovna je v postupném provozu od 27. dubna.

V úterý 12. května, po téměř dvou měsících nucené karanténní pauzy, bylo veřejnosti znovu otevřeno jak Muzeum jihovýchodní Moravy, tak Krajská galerie výtvarného umění. Krajská knihovna Františka Bartoše zahájila svůj provoz částečně již 27. dubna a postupně uvolnila další služby až do plně obnoveného provozu. 


Poslední aktualizace zprávy (od publikování 7. 5. 2020): 21. 6. 2020

14|15 BAŤŮV INSTITUT, v něm zasídlené kulturní organizace, mají radost z návratu návštěvníků do expozic. Aktuálně je možné zhlédnout stálé expozice, tedy muzejní výstavu Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost i galerijní expozici Prostor Zlín | Řády vidění. Znovu zpřístupněny jsou i krátkodobé výstavy. V muzeu se jedná o výstavu Příběh železa aneb železo v přírodě, dějinách a experimentu a Baťův pedikér a galerie zve na výstavy Grafika starých mistrů ze zámku Buchlovice. Nizozemské umění 16. a 17. století. a na Zlatý věk. Flámské a holandské malířství 16. – 18. stol. ze sbírky Alšovy jihočeské galerie. Krátkodobé výstavy jsou ve svém trvání prodlouženy, aby byla návštěvníkům vynahrazena doba jejich uzavření. Podrobné informace najdou zájemci, jak jsou zvyklí, na našem webu v programu.

I Krajská knihovna Františka Bartoše od 27. dubna postupně obnovila veškeré služby. 

„Kultura v nelehkých dobách pomáhá a léčí a přestože jsme se v době nouzového stavu snažili kompenzovat zážitky virtuállní podobou, on-line prohlídkami i videoupoutávkami, mnohým jistě scházela. Naštěstí jsou muzeum, galerie a knihovna znovu otevřeny a nabízí v letních měsících velmi pestrý program, řadu nových výstav i doprovodných akcí. Otevření bylo od počátku ovlivněno opatřeními, která se postupně rozvolňovala a která nadále sledujeme, aktualizujeme a informujeme o nich návštěvníky jak z důvodu ochrany jejich zdraví, tak zdraví zaměstnanců 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.", uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o. 

O aktuálních opatřeních (kompletní pokyny najdete zde) jsou návštěvníci informováni při vstupu do budov, na názorných plakátech. Veškeré pokyny jsou k dispozici u recepce.  

Všem zájemcům o návštěvu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU doporučujeme sledovat informace na stránkách www.14-15.cz, kde je průběžně aktualizován program a jsou zde uváděna další případná důležitá sdělení. Informace jsou zájemcům poskytovány také telefonicky či e-mailem na recepcích obou budov. Médiím je k dispozici PR manažer institutu.

Kontakt:

Petra Štrofová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín