1. 7. 2020

Děti mají po celé letní prázdniny vstup do muzea a galerie zdarma.

I muzeum a galerie ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU chtějí během letních měsíců podpořit návštěvnost svých stálých expozic a nových výstav, proto přichází s atraktivní nabídkou vstupného zdarma pro děti a mládež do 18 let. Tímto krokem se obě organizace zapojily do projektu „Zlínský kraj dětem na prázdniny" iniciovaného Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy.


„Vstupné zdarma může být vnímáno jako pochvala a tedy i odměna dětí a mládeže za zvládnutí náročného jarního období vzhledem k proběhlé koronavirové epidemii. Stejně tak může být dobrou motivací, jak obecně podpořit návrat společnosti do kulturního života a to pomocí příjemného bonusu - slevy na vstupném.", okomentovala aktuální nabídku Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

Zmíněný projekt Zlínského kraje a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy si klade za cíl podpořit cestovní ruch a kulturní dění v době letních prázdnin a zatraktivnit tak nabídku pro turisty z celé České republiky, kteří se vydají na dovolenou či výlet do zlínského regionu.

Ještě k pravidlům uplatnění slevy. Ta se vztahuje nejen na stálé expozice, tedy muzejní Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost a galerijní Prostor Zlín | Řády vidění, ale i na krátkodobé výstavy obou organizací konané v době letních prázdnin. Jejich přehled najdou zájemci v programu na stránkách www.14-15.cz. Vstup zdarma platí i na další objekty muzea, tedy do hradu Malenovice, Muzea luhačovického Zálesí i do NKP Ploština.

Ostatní typy vstupného zůstávají bez změny, stejně tak vstupné na prohlídky 21. budovy. Doprovodné programy a dílničky v rámci muzejních výstav zůstávají se vstupným a to v obvyklé výši s ohledem na spotřebovaný materiál. Na tyto se sleva nevztahuje. Další informace na www.14-15.cz.

Kontakt:

Petra Štrofová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín