4. 8. 2020

Muzeum prodloužilo výstavu Poklady z Hostýnských vrchů.

Výstava POKLADY Z HOSTÝNSKÝCH VRCHŮ se těší mimořádnému zájmu veřejnosti. Muzeum proto mimořádně otevřelo výstavní prostory krátkodobých výstav, kde jsou mince k vidění, i v pondělky. Zájem o prohlídku mincí byl dle očekávání veliký, a tak už před koncem původně plánovaného ukončení výstavy bylo rozhodnuto o jejím prodloužení o týden. Návštěvníci ji mohou vidět až do neděle 9. srpna. 


Před více než dvěma týdny vystavilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně dva depoty zlatých a stříbrných mincí, objevených letos v létě, aby měla veřejnost možnost se s nimi seznámit před odesláním na další expertizy.

„Doslova davy lidí a fronty u pokladen svědčí o tom, jakou pozornost poklady a jejich historická hodnota vzbudily,“ řekla Silvie Lečíková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. „Nás to samozřejmě moc těší z hlediska návštěvnosti, ale ještě víc proto, že lidem ve Zlínském kraji i odjinud není historie regionu lhostejná.“

Muzeum se s ohledem na přetrvávající zájem rozhodlo prodloužit tuto výstavu až do neděle 9. srpna. Mimořádně bude otevřeno i pondělí 3. srpna, a to od 10 do 16 hodin, v ostatní dny do 18 hodin. Vzhledem k tomu, že v prostorách jsou k vidění i další krátkodobé výstavy muzea (Příběh železa, Krysáci, Baťův pedikér) a protože děti mají po celé prázdniny vstup do muzea zdarma v rámci akce Zlínský kraj dětem, jeví se Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně jako dobrý tip na prázdninový výlet.

Kontakt:
Ing. Silvie Lečíková
Vedoucí obchodního oddělení
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, p. o.
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, Zlín
E-mail: silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz
Tel: 734 769 971