4. 9. 2020

Podzimní program ve 14|15 BATOVĚ INSTITUTU bude pestrý. Nové výstavy, řada přednášek, i velké akce pro veřejnost.

Léto je definitivně za námi. Navzdory koronavirové epidemii, se kterou se svět potýkal a stále potýká, bylo příjemné a netradiční v tom, že řada Čechů zůstala o letních prázdninách doma a podpořila v rámci svých dovolených tuzemský cestovní ruch. Tento fakt pozitivně ovlivnil návštěvnost kulturních organizací a památek, které se těšily po celé léto nebývalému zájmu.


„V našich kulturních organizacích, především v muzeu a galerii, jsme zaznamenali vysokou návštěvnost stálých expozic i krátkodobých výstav, velký zájem byl také o výstavu Obřích deskových her v 15. budově. Dá se říci, že letní sezóna byla úspěšná a na tu podzimní jsme připraveni. V následujících týdnech bude program bohatý a je tedy na co se těšit", řekla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p. o.
Muzeum, galerie i knihovna chystají několik nových výstav, akcí a přednáškových cyklů. V rámci výstav návštěvníci poznají například tektity a meteority v muzejní výstavě Poslové z vesmíru (od 25. 9.) nebo mohou zavítat do galerijní výstavy Dům umění (od 30. 9.), která se zabývá otázkou domu umění jako otevřené výstavní instituce a jejím vztahem k divákovi. Galerie také znovu zahajuje Galeřiště (vždy ve středy a čtvrtky dopoledne) a sobotní výtvarné dílny, které se konají první a třetí sobotu v měsíci.

Knihovna oznámila také několik novinek. Z těch nejzajímavějších jmenujeme online službu Díla nedostupná na trhu (DNNT). Z pohodlí domova se registrovaní čtenáři dostanou zdarma k desetitisícům zdigitalizovaných knih a dokumentů vydaných v České republice před rokem 1989, které jsou chráněny autorským právem a nejsou dostupné na trhu. V rámci programu přichází knihovna s řadou zajímavých přednášek a besed. Rodiče mohou mimo jiné využít tradiční registraci svých prvňáčků do knihovny zdarma (od 1. 9. do 10. 10.).

„V září a říjnu proběhnou také velké akce pro veřejnost. Den Zlínského kraje v sobotu 19. září, s pestrým programem pro celou rodinu, plným zábavy, s ochutnávkou chutí a vůní našeho regionu, vše na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTUTU a v jeho okolí. Jednotné vstupné do expozic muzea a galerie po celý den je 50 Kč. Další událostí podzimu bude Galerijní a muzejní noc, která proběhne v pátek 23. října od 19 hodin. Celorepubliková akce byla vzhledem k epidemiologické situaci přesunuta z května na říjen. Veřejnost tedy nepřijde o oblíbenou možnost navštívit řadu výstav, přednášek a besed hned v několika zlínských galeriích, organizacích a alternativních kulturních prostorech. Program budeme postupně odtajňovat na našem facebooku a na webu www.14-15.cz. Proběhne také již tradiční studentská přehlídka videomappingu v rámci projektu „Zlín uprostřed světa", a to ve večerních hodinách ve středu 7. října", uzavřela komentář k aktuálnímu programu institutu jeho ředitelka Petra Kubíková.

Kontakt:

Petra Štrofová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín