9. 4. 2021

Krajská knihovna otevře po 4 měsících volné výběry.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně obnovuje od pondělí 12. 4. 2021 částečně svůj provoz a umožňuje opět půjčování ve volných výběrech. „Máme velkou radost, že po téměř 4 měsících můžeme obnovit půjčování ve volných výběrech. Své brány otevře čtenářům ústřední knihovna, obvodní knihovny Díly, Jižní Svahy a pobočky Kostelec, Mokrá, Podlesí, Prštné, Příluky, Štípa a Velíková," uvádí ředitel knihovny Jan Kaňka.


Obvodní knihovna Jižní Svahy své prostory čtenářům otevírá dokonce po roční uzavírce, jejímž důvodem byla dlouho plánovaná rekonstrukce. Návštěvníci tak budou mít v pondělí první příležitost prohlédnout si oddělení knihovny pro dospělé čtenáře ve zcela novém kabátě, jehož autorkou je interiérová designérka Gabriela Goldová. „Vedle moderního příjemného interiéru naši uživatelé jistě ocení novinku v podobě vhozu na knihy, který je zabudován ve fasádě budovy a bude tak nově možné vracet knihy i mimo otevírací dobu knihovny. Je zde možné vracet dokumenty vypůjčené jak z Obvodní knihovny Jižní Svahy, tak z dalších provozů Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně,“ upřesňuje vedoucí obvodních knihoven Kateřina Sobotíková.

Ústřední knihovna bude v provozu v pracovní dny 10-18 hod., v sobotu 9-12 hod. jen pracoviště ve 2. podlaží (vracení knih a výdej objednávek a rezervací), automat na vracení je v provozu v pracovní dny 7-19 hod., v sobotu 8-12 hod. 

Aktuální provozní dobu dalších knihoven čtenáři najdou na webu knihovny: https://www.kfbz.cz/provozni-doba.

Výpůjčky byly čtenářům automaticky prodlouženy o dobu plného uzavření knihovny a o období platnosti zákazu cestování mezi okresy. Výpůjčky, kterým již vypršela výpůjční lhůta a nelze je dále prodloužit, je třeba vrátit do 20. dubna 2021, od 21. dubna bude obnoveno upomínání. Přesné informace o stavu svých výpůjček čtenáři naleznou ve svém čtenářském kontě.

Prezenční a pobytové služby zůstávají i nadále nedostupné. V ústřední knihovně budou k dispozici individuální studovny pro registrované uživatele badatele/studenty ke studijním účelům.

Kontakt:
Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka
tel.: 573 032 505, 734 860 722, e-mail: winklerova@kfbz.cz
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.kfbz.cz / www.facebook.com/zlinknihovna