19. 4. 2021

Cyklistika a 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Jak to jde spolu dohromady?

„Jezdit na kole nemusíte jen po oblíbených cyklostezkách o víkendu či na dovolené. Stačí projednou vyměnit auto nebo MHD za kolo a projet se do práce, školy, knihovny nebo jen tak po zajímavých cílech ve městě. Což můžete na vlastním nebo půjčeném, přesněji řečeno sdíleném kole. Jarní měsíce k tomu navíc přímo vybízí. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU fandíme cyklistice, ať už rekreační nebo městské. Proto se zapojujeme do projektů, které s tímto zdravým pohybem souvisí.", uvedla k aktuálně podporovaným projektům Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..


14|15 BAŤŮV INSTITUT se i v letošním roce připojil do celostátní výzvy Do práce na kole, která se koná od 1. do 31. května. Výzva si neklade za cíl velké sportovní výkony, ale chce motivovat k běžnějšímu cestování nejen na kole, ale třeba na koloběžce a podobně. Mnozí, kteří se již dříve zapojili, začali využívat kolo po celý rok. V rámci výzvy existuje samostatná aplikace ke stažení, do které se lze registrovat a mj. se například porovnávat s dalšími účastníky z celé ČR. Více informací najdou zájemci na dopracenakole.cz.

Druhým projektem, který našel místo ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU, je sdílené půjčování kol provozované společností nextbike Czech Republic. Institut byl vybrán jako jedno z nejatraktivnějších a i nejnavštěvovanějších míst ve Zlíně, proto je u něj umístěna parkovací stanice, konkrétně před budovou 14 u parkoviště institutu. Je zde zaparkováno několik kol, která je možné si zapůjčit dle stanovených podmínek (více na nextbikeczech.com). A to i zvýhodněně v rámci uvedené akce Do práce na kole, kdy se obě společnosti spojily a nabízí registrovaným účastníkům výzvy jezdit celý květen na sdílených kolech nextbike zdarma. Stačí stáhnout si nextbike aplikaci a s promokódem akce absolvovat libovolný počet 30minutových výpůjček.

„Již rok trvající epidemie tvrdě zasáhla i oblast sportu a volnočasových aktivit. Dopadá tak negativně na fyzické i duševní zdraví občanů, což se týká bohužel všech věkových kategorií. V kontextu s tím vítáme o to více aktivity podporující zdravý pohyb a dobrou náladu. Do podobných projektů se vždy rádi zapojíme. ", uzavřela komentář Petra Kubíková.

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz