21. 6. 2021

Skvělý zážitek na nevšedním místě. To nabídl koncert Blízko nebe.

Střešní terasa budovy 14 v baťovském areálu není veřejnosti běžně přístupná. O to víc láká k návštěvě, pokud se na ní koná kulturní akce. Tak tomu bylo i v neděli 20. června, kdy tu probíhal koncert Blízko nebe. I přes horké počasí účastníci neváhali a přišli si užít do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU krásný letní podvečer plný hudebních zážitků.


„Máme radost, že ani teplé počasí, které možná lákalo spíš k vodě, než za kulturou, neodradilo účastníky koncertu, aby si přišli užít mimořádný hudební večer. Střešní terasa poskytla atraktivní kulisy okolního města a skvělé vystoupení instrumentalistů Ondřeje Svačiny a Radima Nowaka, které svým zpěvem doprovodil Richard Nálepa, bylo mnohokrát odměněno zaslouženým potleskem.“ komentovala akci Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Koncert nabídl průřez mnoha žánry. Od klasických jazzových a swingových skladeb v podání působivé kytary a saxofonu, přes chytlavou latino hudbu až po moderní pop rock. Charismatický hlas Richarda Nálepy umocnil řadu interpretovaných skladeb, ať už šlo o balady nebo svižné kousky.

Tím ale program akcí pořádaných na střešní terase nekončí. V průběhu letních prázdnin se mohou zájemci těšit například na besedy v rámci cyklu Literární jaro, které uspořádá Krajská knihovna Františka Bartoše nebo na vybrané akce Krajské galerie výtvarného umění a další. Doporučujeme sledovat program 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, kde je průběžně aktualizován kalendář akcí.

Závěrem neopomeneme ani platformu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, kde proběhnou v srpnu hned čtyři koncerty hudebního festivalu Open air léto s Filharmonií Bohuslava Martinů. Zájemci si mohou lístky zakoupit již nyní v předprodeji. Více informací na webu 14-15.cz.

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz