3. 8. 2021

Prázdniny v muzeu pro malé i velké.

Také v srpnu mohou návštěvníci Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně vybírat z pestrého prázdninového programu pro děti i dospělé. Připraveny jsou zajímavé akce „pod střechou i v terénu", a to jak ve Zlíně, tak na hradě v Malenovicích a v Muzeu luhačovického Zálesí.


Srpen odstartují dvě tvořivé dílny v muzeu. První dílna v rámci výstavy „Vějířů sladká tajemství" nese název Do parných dnů s péřovým vějířem. Koná se 4. 8. a děti si spolu s rodiči vyrobí vlastní péřový vějířek. O den později 5. 8. proběhne Malování na porcelánové šálky. Tato dílna je doprovodným programem k výstavě „Jiří Hanzelka 100 let", a inspirováni Japonskem si účastníci pomalují a odnesou domů vlastní porcelánový hrneček.

Další pozvánka je 10. 8. na rodinný terénní program ve Zlíně s názvem Pátrání po místě. Účastníci akce se vydají s pracovním sešitem a muzejním lektorem do ulic a parků města, kde se dozví mnohé zajímavosti, které stojí za prozkoumání.

V rámci baťovského tématu je v expozici Princip Baťa připraven oblíbený rodinný program plný tvořivých a zážitkových aktivit Na chvíli baťovským učněm, na nějž se mohou děti a rodiče těšit 10. 8. Přijít mohou i 19. 8., kdy je pro ně přichystána další tvořivá dílna s komentovanou prohlídkou Když prší vltavíny jako doprovodný program v rámci výstavy „Poslové z vesmíru, meteority a tektity".

Muzeum zve také k návštěvě hradu Malenovice. Sezóna je v plném proudu, a tak se mohou zájemci vydat na prohlídku stálých expozic i krátkodobých výstav na hradě a v hájence. Oblíbené dětské prohlídky hradu se konají pravidelně o prázdninových nedělích. 14. 8. lze zase ochutnat atmosféru hradu při nočních prohlídkách. Konec prázdnin pak nejen dětem osladí v sobotu 4. 9. největší akce sezóny, Řemesla na hradě Malenovice.

V rámci programu Muzea luhačovického Zálesí jsou v nabídce dětské komentované prohlídky Luhačovic Pražská čtvrť pro děti (11. a 18. 8.) a Bílá čtvrť pro děti (10. a 17. 8.), které seznámí malé návštěvníky s architekturou známého lázeňského města.

S ohledem na stále platná omezení související s Covidem-19 je ve většině případů nutné se na dílny a doprovodné programy objednávat předem na lektorském oddělení muzea. Podrobné informace k jednotlivým akcím najdou zájemci na webu muzeum-zlin.cz, příp. na 14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Silvie Lečíková
Vedoucí obchodního oddělení
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, p. o.
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, Zlín
E-mail: silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz
Tel: 734 769 971

Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.