23. 8. 2021

Na charitativním koncertu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU zazní Čajkovskij a Borodin.

Ve čtvrtek 2. září bude 14|15 BAŤŮV INSTITUT opět hostit charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem. Zlínský symfonický orchestr, který v srpnu odehrál cyklus koncertů Open air léto, uzavře letní sezónu tímto již tradičním koncertem. Výtěžek z akce poputuje potřebným do Střediska rané péče Educo Zlín a do organizace Auxilium.


"V srpnu si mohli milovníci vážné hudby užít několik jedinečných koncertů zlínské filharmonie uspořádaných na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem bude krásnou tečkou za celým letním programem. V minulém roce nám pandemie bohužel nedovolila koncert uspořádat. Letošnímu ročníku ale nic nebrání a my jsme rádi, že k nám můžeme posluchače srdečně pozvat", uvedla k chystanému koncertu Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Filharmonie Bohuslava Martinů připravila opravdu atraktivní hudební repertoár. Pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho zahraje skladby Petra Iljiče Čajkovského. Zazní polonéza z opery Evžen Oněgin, část suity z Labutího jezera a Italské capriccio. Posluchače potěší i polovecké tance Alexandra Borodina. V úvodu večera vystoupí jako předskokani houslista Marco Čaňo s kapelou Cover Paradise.

Koncert se koná pod záštitou radní pro oblast kultury a školství, paní Zuzany Fišerové, která k němu uvedla: „Jsem přesvědčena, že dramaturgie koncertu sestavena z nejpopulárnějších děl Čajkovského v kombinaci s nejznámějším motivem Borodinovy opery Kníže Ivanov jsou výborným lékem na neduhy dnešních dní. V kombinaci s čerstvým vzduchem je tento blahodárný elixír tou správnou terapií, která navíc pomůže potřebným."

Další významným zástupcem Zlínského kraje, který převzal záštitu nad akcí, je statutární náměstkyně hejtmana zlínského kraje paní Hana Ančincová. „Charita a umění k sobě patří. Dokazuje to již úspěšná tradice koncertů pod širým nebem na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Účinkující, diváci i organizátoři dokazují, že emoce jsou pro náš život důležité a pomáhat nám není lhostejné. Moc všem děkuji", komentovala tuto událost paní Ančincová. Výtěžek z charitativního koncertu poputuje do Střediska rané péče EDUCO Zlín a do organizace Auxilium o. p. s.

Vstupenky jsou k zakoupení na recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a v pokladně zlínské filharmonie v Kongresovém centru Zlín. Stejně tak jsou dostupné v předprodeji online. Vstupné činí 200 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma. V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena bez náhrady.

Pořadateli koncertu jsou 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o. p. s. a Zlínský kraj. Další případné informace najdete na www.14-15.cz nebo www.filharmonie-zlin.cz.

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz