18. 10. 2021

Knihovny zlínského kraje bodují v soutěžích na celostátní úrovni.

18. října 2021 ocenil ministr kultury Lubomír Zaorálek v Zrcadlové kapli Klementina knihovny, jejich pracovníky i obce za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství. V soutěžích na celostátní úrovni i letos uspěly také knihovny Zlínského kraje.


Diplom za mimořádné tvůrčí propojování literární a rukodělné tvořivosti u dětí a mládeže a za rozvoj dětského čtenářství s důrazem na místní lidové tradice a lokální historii získala Místní knihovna ve Veselé vedená Kateřinou Sobotíkovou a Michaelou Čočkovou. Diplom a věcné dary převzal z rukou ministra kultury starosta obce Veselá Daniel Juřík.

„Upřímně mě těší, že Zlínský kraj má dlouhodobě řadu výborných knihoven, které podporují dětské čtenářství a pružně reagují na současné trendy," uvádí k umístění Jana Tomancová, metodička Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

V soutěži Městská knihovna roku 2021 se umístila na třetím místě Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Cenu předal předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků Roman Giebisch a místopředseda Svazu měst a obcí Vlastimil Picek.

Ocenění Kamarádka knihovna pro nejlepší dětské knihovny obdržely Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm spolu s Městskou knihovnou Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem.

„Velice si vážím toho, že význam a roli knihoven ve fungování a rozvoji kulturního života měst a obcí si jejich zástupci uvědomují a cení. Tyto skvělé výsledky a síť fungujících veřejných knihoven v našem kraji by nebyly možné bez podpory Zlínského kraje, Statutárního města Zlína a samotných obcí," doplňuje ředitel Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně Jan Kaňka.

Z důvodu nemožnosti konání této akce v loňském roce byla v rámci slavnostního ceremoniálu oceněna také loňská držitelka ceny Ministerstva kultury ČR Knihovna roku v kategorii "základní knihovna" - Knihovna Halenkov. Jako Městská knihovna roku 2020 byla oceněna Masarykova veřejná knihovna Vsetín.

„Blahopřeji všem oceněným knihovnám, jejich zaměstnancům i zřizovatelům. Práce knihoven ve Zlínském kraji je dlouhodobě na vysoké úrovni. Jsem ráda, že kromě pravidelných programů a akcí pro dětské i dospělé čtenáře jsou naše knihovny skvělé i v práci s digitálními technologiemi. Že neustále vymýšlí, jak zlepšit svoje služby, a navazují spolupráci s jinými krajem zřizovanými organizacemi, čehož krásným příkladem byla Noc s Andersenem," uvedla Zuzana Fišerová, radní pro oblast kultury a školství.

Kontakt:
Ing. Jana Tomancová
metodička Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně
tel.: 573 032 509, 731 519 226, e-mail: tomancova@kfbz.cz
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka
tel.: 573 032 505, 734 860 722, e-mail: winklerova@kfbz.cz
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně
kfbz.cz / info@kfbz.cz / facebook.com/zlinknihovna

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.