26. 10. 2021

ZLÍN UPROSTŘED SVĚTA. Studenti opět předvedli skvělé videomappingové práce.

Minulý čtvrtek 21. října po čase znovu „ožila" budova číslo 15, když se stala diváckou kulisou pro projekci studentských videomappingových prací. Společný projekt Fakultry aplikované informatiky UTB a 14|15 BAŤOVA INSTITUTU představil práce na témata 60. výročí Zlínského filmového festivalu a 20. výročí založení krajů. Ty nejlepší byly oceněny.


„Studenti nám opět předvedli originální a kreativní ztvárnění vybraných témat. Mnozí z nich si pak za svou práci odnesli čestné diplomy. Těší nás, že přišlo mnoho diváků, kteří si nechtěli nechat ujít tuto nevšední událost. Večer se opravdu vydařil a splnil svůj cíl – propojit kulturu a školství, techniku a kreativitu a v neposlední řadě propojit Zlínský kraj s Univerzitou Tomáše Bati“ připomenula videomappingový večer Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..

Jedním z hlavních a praktických přínosů akce, kromě zpestření kulturního života v bývalém továrním areálu, je fakt, že videomappingová projekce přináší studentům jedinečnou příležitost vyzkoušet si teorii a získané dovednosti v praxi na technickém zařízení, které není běžně dostupné a je svým způsobem unikátní.

 „Ráda bych vyzdvihla vzdělávací význam akce i skvělé prostory platformy, které jsou na videomapping ideální. Práce studentů byly velmi pestré a originální. Oceňuji, že svá díla dokázali vymyslet a zrealizovat i v obtížném období distační výuky" přidala své dojmy z akce Zuzana Fišerová, radní pro oblast kultury a školství.

„Tato videomappingová projekce je výbornou ukázkou spolupráce institucí v praxi. Již nyní se těšíme na další ročník, na nová témata a nové tvůrčí nápady mladé generace“ dodala Petra Kubíková. 

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.