16. 11. 2021

Benefiční večer Pomáhejme onkologii ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

Ve čtvrtek 18. listopadu od 18.00 hodin proběhne v kavárně v budově 15 ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU benefiční večer pro onkologii spojený s vernisáží výstavy Zde žijí lvi cestovatele a fotografa Richarda Jaroňka a s hudebním vystoupením písničkáře Vojty Kiďáka Tomáška. Pořadatelem akce je 14|15 Baťův institut, p.o. a firma OFSITO s.r.o. Vstupné bude formou příspěvku do projektu Pomáháme onkologii a výtežek bude věnován na podporu Onkologického oddělení KNTB Zlín.


„Benefiční večer na podporu projektu Pomáhejme onkologii pořádáme již potřetí. Je pro nás důležité pomáhat tam, kde to má smysl. Cílem akce je nejen prezentovat veřejnosti a zástupcům firem a organizací samotný projekt, ale především pomoci získat z řad firem nové partnery, kteří by do projektu přispěli, ať už jednorázovým finančním darem nebo dlouhodobou finanční podporou. Pomoci mohou ale i jednotlivci a to přispěním jakéhokoliv finančního obnosu do zapečetěných kasiček, které budou k dispozici v průběhu samotného večera, a dále v průběhu doprovodné výstavy Zde žijí lvi cestovatele a fotografa Richarda Jaroňka, která je k vidění od 15. listopadu do 25. listopadu ve 2. podlaží budovy 15," uvedla k chystané události Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..

„Umění pomáhá. Psychicky vždy a tentokrát pomůže i finančně. Benefiční akce jsou dobrým spojením emocionální a racionální stránky pomoci. Již Hippokrates řekl, že medicína je nejšlechetnější ze všech umění. Já věřím, že jejich kombinace zmůže ještě víc," doplnila Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství, která převzala záštitu nad touto akcí.

Představení projektu slovy zástupců firmy Ofsito:
Projekt Pomáháme onkologii vznikl v roce 2016, ve společnosti Jiří Křístek - OFSITO s.r.o., jako jedna z aktivit v rámci společenské odpovědnosti firem. Po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli pro oblast onkologie, neboť v boji s tímto onemocněním nebude nikdy dost peněz. Vzhledem k tomu, že otázka onkologie je docela velké tabu, chtěli jsme toto téma dostat do většího podvědomí lidí. Cílem projektu je získávat finanční prostředky na zvýšení komfortu při léčení onkologických pacientů.
Za celou dobu fungování projektu se podařila zajistit částka téměř 2,25 milionu korun. Jedním z prvních nákupů byl přístroj SITE RITE 8. Jedná se o přenosné zařízení k 2D ultrazvukovému snímkování v reálném čase. Jde o nepostradatelnou pomůcku k vyhledávání vhodného cévního přístupu u pacientů se žilními problémy plánovaných k zavedení PICC systému v rámci léčebného programu.
V současné době připravujeme rozšíření kvalitní onko ambulance v Uherském Hradišti a také vybudování odpočinkové zóny v areálu Komplexního onkologického centra KNTB a.s Zlín.

Pozvánka na Benefiční večer Pomáhejme onkologii

Další informace na www.pomahejteonkologii.cz

www.14-15.cz

Kontakt:

Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.