3. 6. 2022

Muzikanti zlínské filharmonie sklidili obrovský potlesk na charitativním koncertě na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU

Dnešní večer 3. června patřil charitativnímu koncertu Filharmonie pod širým nebem, kdy si návštěvníci přišli poslechnout slavné melodie rodiny Straussů. Zazněly nejkrásnější vídeňské valčíky, polky, pochody, čardáše a další v podání Filharmonie Bohuslava Martinů, vedené jejím šéfdirigentem Robertem Kružíkem.


Návštěvníci byli z koncertu nadšení. Pod širým nebem si jej přišlo poslechnout 365 lidí. Filharmonie zapojila posluchače do potlesku během závěrečného pochodu. Večer zakončily dlouhé ovace návštěvníků vestoje.

„Velké poděkování patří hudebníkům skvělé zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů a všem, kteří se na charitativním koncertu podíleli. Děkuji také všem návštěvníkům, kteří přišli podpořit dobrou věc. Věřím, že dnešní večer byl pro všechny zúčastněné krásným hudebním zážitkem," řekla Ing. Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

Charitativní koncert se konal na podporu odlehčovací služby v pobytové formě Dotek z.ú., Vizovice a pečovatelské služby a denního stacionáře Letokruhy, o. p. s., pod záštitou radní pro oblast kultury a školství Zuzany Fišerové a statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hany Ančincové. Výtěžek ze vstupného ve výši 34 600 Kč, ke kterému bude připočten příspěvek návštěvníků do kasiček, bude předán zástupcům těchto organizací.

„Open-air koncerty dokazují, že vážná hudba nemusí být vůbec vážná. A zrovna tak se dá přistoupit i k vážným situacím ve stacionářích s nadhledem a lehkostí, především když se na důležité věci najdou peníze. I na to slouží charitativní koncerty, díky kterým se dají zvládat i náročné životní situace, " uvedla Zuzana Fišerová

Večer zhodnotila také statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje paní Hana Ančincová: „Jsem velmi ráda, že výtěžek z akce putuje na podporu činnosti organizacím, které pomáhají seniorům a lidem se zdravotním omezením. Velký dík patří organizátorům této akce a také všem zúčastněným, kteří přispěli na podporu našich blízkých," dodala paní Hana Ančincová.

Pořadateli koncertu byl 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o. p. s. a Zlínský kraj.

Akce byla realizována s finanční podporou Statutárního města Zlína.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.