1. 8. 2022

Platforma 14|15 BAŤOVA INSTITUTU již brzy opět ožije koncerty z cyklu OPEN AIR LÉTO S FILHARMONIÍ BOHUSLAVA MARTINŮ

Jako první se na jednom pódiu setká 9. srpna od 19.30 hodin zlínská filharmonie se známou hudební rodinou Felixe Slováčka. Další koncert 30. srpna nabídne kapelu Hradišťan a na posledním z cyklu přivítá filharmonie 7. září duo violoncellistů THE CELLO BOYS.


„Koncerty na platformě 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU dýchají příjemnou letní atmosférou a nabízí jedinečné hudební zážitky v atraktivním prostředí baťovského továrního areálu. Všechny tedy srdečně zvu na léto s filharmonií a jejími hosty. Na své si přijdou jak milovníci klasické hudby, tak i popu či rocku. Věřím, že nám počasí vyjde a všichni si tyto koncerty užijeme," pozvala na akci Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Sérii koncertů Open air léto s FBM zahájí filharmonie v úterý 9. srpna v 19.30 hodin koncertem s názvem SLOVÁČEK FAMILY, na kterém zazní klasická hudba, hudba z filmů, muzikálů, hudba populární naše i světová v podání saxofonisty Felixe Slováčka, zpěvačky Anny Julie Slováčkové a dirigenta, saxofonisty a zpěváka Felixe Slováčka jr. spolu s Filharmonií Bohuslava Martinů. Na klavír zahraje Vjačeslav Grochovskij. Další koncert se uskuteční v úterý 30. srpna v 19.30 hodin, kdy společně se zlínskou filharmonií vystoupí na jednom podiu Jiří Pavlica a HRADIŠŤAN. Poslední koncert se uskuteční ve středu 7. září v 19 hodin, kdy za doprovodu FBM vystoupí poprockové duo violoncellistů THE CELLO BOYS a zahrají slavné rockové a popové hity, například od Imagine Dragons, Lady Gaga, AC/DC, U2, apod.

„Dramaturgie koncertů na platformě je divácky vstřícná natolik, aby umocnila atmosféru léta a dovolených. Věřím, že tóny hudby unášené větrem budou pro diváky osvěžením prázdnin a pozitivně nás naladí na další pracovní den. Jsem ráda, že spolupráce Filharmonie Bohuslava Martinů a 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se každým rokem víc a víc prohlubuje," uvedla Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství.
Běžné vstupné je 390 Kč, studenti, senioři nad 60 let a ZTP mají vstupné 300 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma.

„Vstupenky na tyto koncerty jsou již k zakoupení online a na pokladnách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru Zlín. V případě nepříznivého počasí je vždy zajištěna náhradní varianta," doplnila Petra Kubíková.

Pořadateli akce je Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s. a 14|15 Baťův institut, příspěvková organizace.

Akce je realizována s finanční podporou Statutárního města Zlína.

Více informací na www.filharmonie-zlin.cz a www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M| alena.babicova@14-15.cz

M| +420 736 505 513

 

Ilustrační foto: archiv 14|15 BAŤOVA INSTITUTU

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.