23. 11. 2022

Vánoční čas ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU bude opět pestrý

V předvánočním čase je v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT připraven pro malé i velké návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou především na různorodé tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavku.


Poučení, inspirace i tvoření v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Vánočně naladit se mohou návštěvníci již nyní prostřednictvím panelové výstavy Radujme se, veselme se, narodil se Kristus Pán, na které muzeum představuje naší předvánoční a vánoční tradici doplněnou o ukázky slaměných ozdob z tvorby Františka Zusky, držitele titulu Nositel tradic lidových řemesel. Ta bude doplněna v sobotu 26. listopadu celodenním programem Předvánoční čas v muzeu s ukázkami tradičních řemesel, prodejem drobných výrobků, pečením vánočních oplatků a perníčků, tvořivými aktivitami pro rodiny s dětmi a vystoupením Bartošova dětského folklorního souboru. Dalším zajímavým celodenním programem v muzeu bude v sobotu 10. prosince tvořivá dílna Baťovské Vánoce, na které si děti od 5 let i dospělí budou moci vyrobit vlastní kolekci vánočních ozdob na stromeček. Inspirací jim budou vánoční ozdoby z 30. a 40. let 20. století ve výstavě ZLÍN 700.

Bohatý program pro děti v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně

Knihovna bude patřit dětem v sobotu 3. prosince dopoledne. Už tradiční Den pro dětskou knihu nabídne čtení, zábavu i tvoření. Malí návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení Divadla z Truhlice, vernisáž a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, tvořivé dílničky, swap dětských knih se Zlínskou matkou, vystoupení a dobročinný jarmark Lesní komunitní školy Sýkorka a mnoho dalšího!
Nové deskové hry si mohou děti i dospělí otestovat s andělem a čertem na Mikulášském deskohraní, které Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně pořádá v pondělí 5. prosince od 16 hodin. Ve středu 7. prosince od 10 hodin se myslelo s vánočním programem i na ty nejmenší děti s hodinkou nad dětskou knihou Tátové a mámy, čtěte s námi plnou tvoření, čtení a hraní pro děti do 5 let.

Tvoření pro děti v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně

Tvořivé dílny s vánoční tématikou pro děti všeho věku nabídnou dílny v galerii. Výtvarný workshop UMčo 6. a 20. prosince od 13.30 hodin je vhodný pro děti ve věku 7 – 10 let. Speciální Sobotní divadelně výtvarná dílna v galerii 10. prosince ve 14 hodin bude dětem vyprávět o Vánocích, jak se kdysi dávno celé rodiny po soumraku setkávaly se sousedy a pocestnými u kamen ve svých světnicích a povídaly si příběhy. Prosincové GALEŘIŠTĚ (každou středu a čtvrtek dopoledne) pro nejmenší od 2 do 5 let v doprovodu rodičů bude inspirované adventním obdobím.

Tvořivé výtvarné dílny pro děti nabízí i knihovna. Ve čtvrtek 15. prosince od 14 hodin si děti budou moci vyrobit 3D vánoční ozdoby a 20. prosince od 14 hodin pak vánoční přání.

Hudební program v kavárně

K adventní pohodě přispěje také hudební program. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zve na vánočně laděné vystoupení zlínské folkové kapely Stromy. Návštěvníci se mohou těšit jak na vlastní tvorbu kapely, tak na již zlidovělé folkové písně i veskrze vánoční melodie. Akce se koná 12. prosince od 18 hodin.
Ve čtvrtek 15. prosince od 17 hodin se mohou návštěvníci zaposlouchat na Adventmím ladění do klasického populárního repertoáru Tanečního orchestru Brazil ze ZUŠ Morava a poslechnout si např. skladby od Marie Rottrové, ABBY, Eltona Johna, Whitney Houston, Boba Dylana, bratrů Nedvědů apod. Pro milovníky cimbálu zahraje 22. prosince od 16 hodin na Předvánočním posezení u cimbálu muzika Kuráž ze ZUŠ Morava a to jak svůj vlastní folklórní repertoár, tak i vánoční skladby.

„Ráda bych všechny pozvala na bohatý program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU, děti i dospělí se u nás mohou naladit na vánoční notu, v adventním čase si připomenout vánoční tradice a strávit hezké chvíle s rodinou či přáteli," uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Za jarmarkem na hrad

V sobotu 3. prosince ožije i hrad Malenovice. Již tradičně se zde uskuteční vánoční jarmark.
V hradu i v předhradí bude od 10 do 16 hodin velké množství prodejců s malými a milými drobnostmi či občerstvením.
Více informací na webu muzea, galerie, knihovny a www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
Tel: 736 505 513,
e-mail: alena.babicova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.