2. 3. 2023

Hudba i letos pomůže onkologickým pacientům

V sobotu 4. března od 16.30 hodin se v kavárně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU uskuteční 5. ročník benefičního koncertu I HUDBA MŮŽE POMOCI v rámci projektu POMÁHÁME ONKOLOGII. Vystoupí Kytary ZŠ Pod Vinohrady UB, vsetínská kapela NOCA, duo Markétka Vodičková & Filip Vítů a Jiřina Lysáková s kapelou. Připravený je také bohatý doprovodný program.


Koncert I hudba může pomoci je každoroční akcí, která má za cíl získat co nejvíce finančních prostředků pro onkologické pacienty Komplexního onkologického centra KNTB a.s, které jim pomohou zvýšit komfort během náročné a nepříjemné léčby.

„Za dobu aktivit projektu Pomáháme onkologii se podařilo zajistit více než 3,2 milionu korun. Pravidelná benefice I hudba může pomoci, jejíž 5. ročník nás čeká v sobotu 4. března, je jeho nedílnou součástí. Finanční prostředky posloužily k výbavě dvou ambulantních čekáren pohodlnými křesly, byly zakoupeny dva přenosné kyslíkové přístroje, speciální polohovací lůžka, pumpy na podporu oběhu krve, ultrazvuk k zavádění PICC katetrů a vybavení dvou aplikačních místností moderními lehátky," uvedla Jiřina Lysáková, zpěvačka a pořadatelka této benefiční akce.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, jako je například líčení od stylistky Kateřiny Bartoňové, štěstíčka pro kluky a holky, náramky přátelství, produkty Oxalis, linecké od Jirky Mikésky ze Zádveřic, svíčky, svícny, balzámy, podkovy od Jana Havelky, dekorace a další.

Vstup na benefiční koncert je 100 Kč, kdy celá částka poputuje na pomoc onkologickým pacientům.
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji přímo u pořadatelky akce Jiřiny Lysákové, v salonu Kosmetika Denisa Zlín a v Romana Hájková BBcos Salon Otrokovice nebo na místě v den konání koncertu.

Akce se koná pod záštitou radní pro oblast kultury a školství Zuzany Fišerové.
„Je důležité najít v každé etapě života to pozitivní a pokud je to možné, pomáhat si navzájem. Tato akce ukazuje, že když je potřeba, jsou kultura, zdravotnictví i sociální oblast zajedno a vzájemně se podporují. Když přispěje každý troškou, udělá se velká věc. Jsem ráda patronkou akce, která pomáhá a spojuje," uvedla Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství.

Akci pořádá zpěvačka Jiřina Lysáková a 14|15 Baťův institut, příspěvková organizace.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz
www.14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.