30. 6. 2023

Děti se mohou těšit na zajímavý prázdninový program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

O letních prázdninách čeká na děti zábavný tvořivý program v muzeu, galerii i v knihovně. Připraveny pro ně jsou různorodé tvořivé a výtvarné dílny, detektivní pátrání, herničky s roboty i programování v Minecraft Education. Prázdninový program pro děti se uskuteční také na hradě Malenovice nebo v Muzeu luhačovického Zálesí.


Děti zajisté zabaví 13. července v čase 10.00-12.00 a 14.00-16.00 tvořivá šperkařská dílna Šperky v Karpatech zrozené, která je připravena k výstavě Poklady skryté v podzemí Karpat v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Součástí dílny bude komentovaná prohlídka pro dospělý doprovod. Další tvořivá dílna k této výstavě ponese název I v lomu je živo a uskuteční se 24. srpna ve stejný čas.
Neméně zajímavé budou dvě tvořivé dílny ve výstavě „Na krála, matičko, na krála!" ve čtvrtek 27. července a 10. srpna vždy v 10.00-12.00 a 13.00-16.00. V první dílně si děti vyrobí různé druhy papírových růžiček a dalších ozdob, kdy jim budou inspirací ozdoby koní z Jízdy králů a v té druhé budou vyrábět brož ve tvaru srdce, kterou mívají na prsou koně v průvodu Jízdy králů.

Pro všechny děti s fantazií připravuje Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně prázdninové letní dílny Rozmary, kde si budou hrát, tvořit a seznamovat se se světem výtvarného umění i divadla. Jako první se v pondělí 17. července děti vydají po stopách zlínské architektury. Následující den 18. července se zúčastní detektivního pátrání v galerii a jejím okolí a ve středu 19. července děti čeká celodenní návštěva ZOO Lešná, kde budou skicovat a malovat zvířátka. Předposlední týden v srpnu se galerie promění v jeviště a díla v aktéry na divadelně-výtvarných dílnách. Pro děti ve věku 2–5 let v doprovodu rodičů je pak určeno výtvarné hřiště Galeřiště, které se v létě uskuteční 12. července a 16. srpna od 10 hodin.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně připravila pro děti Prázdniny s knihovnou. Tento program, který se uskuteční každou prázdninovou středu od 12. července vždy od 14 do 17 hodin v ústřední knihovně, nabídne výtvarné dílny, herničky s roboty, 3D tiskárnou i dobrodružství v Minecraft Education. Letní program uzavře 23. srpna akce v Parku Komenského, kdy se děti mohou těšit na pohádkové čtení, stanoviště a hry s drakem, Karkulkou, čarodějnicí a dalšími pohádkovými bytostmi.
Prázdninové úterky a čtvrtky od 11. července jsou pro děti v Knihovně Jižní svahy přichystány výtvarné dílničky, společná čtení, herní odpoledne, pantomima a luštění pod názvem Kouzelná knihovna.

„Ráda bych pozvala rodiny s dětmi, aby si přišly užít zábavný program o letních prázdninách v celém 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Kromě různorodých dílen v muzeu, galerii a knihovně bude možné od pondělí 3. července navštívit každý den od 10 do 18 hodin v 15. budově Letní festival stavebnic. Ten představí trendy stavebnice z nejrůznějších materiálů a provedení. Návštěvníci si budou moci postavit různé klasické, ale i hudební kuličkové dráhy, didaktické skládačky, magnetické mozaiky, dřevěné puzzle, technické i designové stavebnice," uvedla Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Dětské prázdninové programy nabídne také hrad Malenovice. Od 5. července se mohou děti od 5 let vypravit každou středu do minulosti hradu Malenovice a v zábavných tvořivých aktivitách prozkoumat jeho nejstarší a nejzajímavější místa.
Děti i dospělí si užijí také noční prohlídky hradu Malenovice 22. července a 12. sprna od 19 do 22 hod.
Muzeum luhačovického Zálesí zase zve na rodinný program k výstavě o architektovi Dušanu Jurkovičovi, který se uskuteční 18. a 19. července a 1., 2., 15. a 16. srpna.

Více informací na www.muzeum-zlin.cz, www.galeriezlin.cz, www.kfbz.cz a www.14-15.cz.

Kontakt:
Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.