20. 7. 2023

Noční prohlídky hradu Malenovice

Se soumrakem se v sobotu 22. 7. otevřou brány hradu Malenovice, aby vpustily návštěvníky na první z letošních nočních prohlídek hradu. Od 19 do 22 hodin tak bude příležitost zažít hrad v jedinečné atmosféře letního večera a noci.


Noční prohlídky pořádá Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně pravidelně už řadu let a patří k nejoblíbenějším akcím na malenovickém hradě. „Neprobíhají v tradičním režimu s průvodcem a odborným komentářem," říká Silvie Lečíková z obchodního oddělení muzea. „Umožňují návštěvníkům zvolit si vlastní trasu, vybrat si místa, kde se chtějí zdržet, nebo kam naopak vůbec nechtějí. Všechno je tak jiné a najednou nové i pro ty, kdo na hrad chodí pravidelně."

K tomu je potřeba přičíst i doprovodný program v předhradí i uvnitř hradu. Po dlouhá léta k němu patří ohňová show skupiny Fuerza del Fuego, která se opakuje několikrát za večer, aby vyvrcholila velkolepým závěrem, který přichází po půl desáté večer. Dolní nádvoří hradu je pravidelně vyhrazeno pro skupinu historického šermu Berendal. Zde šermíři v letních vedrech doslova potí pro návštěvníky krev v rytířských soubojích. Malovaný sál hradu nabídne elegantní dobové tance, po celém hradě pak bude možnost potkat řadu rokokových dam a dalších historických i nehistorických figur.

„Pro muzejníky i řadu účinkujících jsou noční prohlídky skutečná „srdcovka"," doplňuje Lečíková. „Moc nás těší, že to platí i pro mnohé z návštěvníků, kteří se vrací opakovaně. Je taky hezké vidět, že na prohlídky chodí rodiny i ve třech generacích."

Vstupenky lze zakoupit pouze přímo na místě při akci, cena vstupného je 120 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti od 3 do 15 let. I když to v sobotu vypadá na hezké počasí, je třeba upozornit, že akce se ruší v případě trvalého deště. Muzeum v takovém případě doporučuje sledovat informace na webu a facebooku muzea.

Kromě červencového termínu budou mít letos zájemci o noční hrad v Malenovicích ještě jednu možnost, a to 12. srpna ve stejném čase.

Více informací na www.muzeum-zlin.cz.

Kontakt:
Ing. Silvie Lečíková
vedoucí obchodního oddělení
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, Zlín,
Tel. 734 769 971, e-mail silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.