17. 8. 2023

Zářijový koncert na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se ponese ve znamení opery

Ve čtvrtek 7. září 2023 od 19 hodin se návštěvníci mohou těšit na jedinečný OPE(R)N AIR koncert, na kterém zazní slavné operní předehry, árie a duety Rossiniho, Mozarta, Verdiho, Delibese a dalších v podání sopranistky Lady Bočkové, mezzosopranistky Arnheiður Eiríksdóttir a Filharmonie Bohuslava Martinů s dirigentem Rastislavem Štúrem.


„S Filharmonií Bohuslava Martinů jsme pro návštěvníky připravili opět jedinečný koncert pod širým nebem v industriálním prostředí bývalých továrních budov. Lidé budou mít možnost poslechnout si slavné i méně slavné operní předehry, árie i duety od Rossiniho, Verdiho, Gounoda, Offenbacha a dalších," pozvala na akci Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Operní melodie zazní v podání orchestru zlínské filharmonie vedeného slovenským dirigentem Rastislavem Štúrem. Sólových partů se zhostí dvě mladé mimořádně talentované pěvkyně Lada Bočková a Arnheiður Eiríksdóttir.

„Někdejší absolventka Konzervatoře Brno a JAMU sopranistka Lada Bočková je od září 2020 členkou operního souboru Theater Bonn, kde s velkými úspěchy provedla již řadu operních rolí – La Calisto, Gretel, Laudine, Clorinda a mnoho dalších. Mimo svou domovskou scénu hostuje např. v Aalto Theater Essen, Státní opeře Praha nebo v Národním divadle moravskoslezském a v rámci koncertní činnosti vystupuje s předními českými i zahraničními orchestry. Islandská mezosopranistka Arnheiður Eiríksdóttir vystudovala zpěv na konzervatoři v Reykjavíku a poté pokračovala na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst. Ještě během studií se představila jako Cherubín, Meg Page (Verdi: Falstaff) a Andronico (Händel: Tamerlán) v zámeckém divadle ve vídeňském Schönbrunnu, jako Dorabella v Daegu Opera House v Jižní Koreji a jako Jeníček (Humperdinck: Perníková chaloupka) v Islandské opeře. Od sezony 2020–21 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze," doplnil Tomáš Koutný, dramaturg Filharmonie Bohuslava Martinů.

Vstupenky jsou již v prodeji online, na recepcích 14l15 BAŤOVA INSTITUTU a také na pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru Zlín.

V případě nepřízně počasí bude akce přesunuta do Kongresového centra Zlín.

Akce je realizovaná s finanční podporou statutárního města Zlína.

Více informací na www.filharmoniezlin.cz a www.14-15.cz

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.