27. 9. 2023

Trienále Dům umění II nabídne zajímavý doprovodný program

Diskuzi o současné umělecké scéně, komentované prohlídky výstav Zlínský salon a Obsese nebo site-specific inscenaci nabídne návštěvníkům doprovodný program k trienále Dům umění II, které pořádá Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně.


„Tématem letošního trienále Dům umění, které se prolíná výstavami i doprovodným programem, je život umělce. V úterý 3. října od 17 hodin v budově 61 pořádáme diskuzi UMĚNÍ DNES na téma postavení umělců v dnešní společnosti. Na debatu jsme pozvali autory napříč uměleckými disciplínami - Martina Čadu a Janu Kapelovou za oblast výtvarného umění, herce z Městského divadla Zlín Radovana Krále, akordeonistu Vojtěcha Szabó, Lenku Loch za design, filmový a reklamní průmysl přiblíží Jonáš Vacek. Programem bude provázet Jakub Vilímek, žurnalista DVTV," pozval na akci Václav Mílek, ředitel Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Blíže se seznámit s výstavami mohou zájemci prostřednictvím komentovaných prohlídek. Výstavou Zlínský salon v budově 61, jež představuje tvorbu padesátky umělců a umělkyň, kteří se v roce 2009 zúčastnili Zlínského salonu mladých, provede v úterý 10. října v 17 hodin její kurátor.

Komentovaná prohlídka výstavy Obsese v budově 14, která se zaměřuje na stírání hranic mezi uměním a životem a představuje uměleckou tvorbu jako každodenní praxi i nutkavou posedlost, se uskuteční v neděli 15. října v 17 hodin s kurátorem Milanem Mikuláštíkem a jedním z vystavujících autorů, Lubošem Plným.

V úterý 31. října v 10 a 17 hodin proběhne v budově 61 divadelní performance UMĚNÍ BEZE SMYSLU připravené přímo na míru areálu bývalé tovární haly. Zpověď současné generace v podání Andrei Uhlík Bereckové, Terezy Hrabalové, Anny Randárové, Petra Ťopka s hudebním doprovodem Libora Macháčka, připravil Jan Janča a Petr Nýdrle.

Na výstavy Zlínský salon a Obsese, které jsou nyní k vidění v budově 61 a ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 5. listopadu, naváže v druhé polovině listopadu poslední část trienále Dům umění II výstava Salon L. Š.
Více informací na www.galeriezlin.cz.

Kontakt:
Šárka Michalíková
Public Relations
Tel: 733 162 977, e-mail: sarka.michalikova@galeriezlin.cz
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně,
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Alena Babicová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.