2. 2. 2024

Knihovna nově půjčuje audioknihy online

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně nabízí novou atraktivní službu – půjčování audioknih on-line. V nabídce jsou stovky titulů nejrůznějších žánrů pro děti i dospělé, včetně horkých novinek a bestsellerů. Ty si čtenáři nyní jednoduše a z pohodlí domova stáhnou do svého telefonu či tabletu. Službu knihovna poskytuje svým čtenářům zcela zdarma.


„Audio zpracování psaného slova je skvělou šancí pro ty, kterým na čtení v dnešní zrychlené době nezbývá čas nebo těm, kteří ještě nebo už sami číst nemohou, jako děti nebo senioři. Poslech audioknih posiluje fantazii i schopnost porozumět mluvenému slovu. Kvalitní audioknižní vydání pozvedá knihu na další úroveň a přináší zcela nový zážitek," uvádí ředitel knihovny a náruživý posluchač audioknih Jan Kaňka.

Audioknihy jsou v současné chvíli nejprogresivněji rostoucím segmentem knižního trhu. U čtenářů nabývají na stále větší oblibě, což dokazují nepřetržitě rostoucí roční počty nových titulů. Zákazníci přitom stále více upřednostňují digitální prodej. Tyto trendy následuje i knihovna a vychází vstříc požadavkům a potřebám svých čtenářů.

„Online formát považujeme za nezbytný zejména pro mladší generaci, která už téměř nevlastní zařízení, na kterých by si audioknihy na discích mohla přehrát a fyzické nosiče v dnešní době považuje víceméně za anachronismus," doplňuje Libuše Pavlicová, vedoucí útvaru odborných činností krajské knihovny.

Hlavní výhodou audioVýpůjček je okamžitá dostupnost odkudkoliv a kdykoliv a také skutečnost, že jeden titul si může na rozdíl od fyzického nosiče ve stejné chvíli vypůjčit větší množství čtenářů.

V nabídce je momentálně téměř 400 titulů nejrůznějších žánrů pro děti i dospělé. Mezi nimi jak klasika, tak i horké novinky a bestsellery nejžádanějších autorů, na které by čtenáři ve fyzické formě čekali v pořadníku. Jmenovat lze na příklad díla Jo Nesba, Michaely Klevisové, Scarlett Wilkové, Kateřiny Karolové, Helen Fieldsové, Jana Vojáčka, Ladislava Zibury, Jany Poncarové a dalších autorů. Kompletní nabídku čtenáři najdou v katalogu knihovny na kfbz.cz/eaudio.

Stažení audioVýpůjčky probíhá prostřednictvím stejné aplikace Palmknihy jako u již zavedených eVýpůjček. Čtenáři si ze svého čtenářského konta prostřednictvím aplikace audioknihu stáhnou z katalogu knihovny do svého chytrého telefonu nebo tabletu a ihned mohou poslouchat. Proces je velmi jednoduchý a rychlý. Připojení k internetu je nezbytné jen ke stažení knihy, k samotnému poslechu již není třeba.

AudioVýpůjčky jsou po stažení dostupné 31 dní, poté ze zařízení samy zmizí. Současně lze mít v aplikaci celkem 5 elektronických výpůjček a je jen na čtenáři, jak si audioknihy nebo eknihy nakombinuje.

Více podrobností, včetně návodů, najdou čtenáři na webu knihovny kfbz.cz/eaudio. V případě zájmu čtenářům rádi a ochotně pomohou knihovníci.

Kontakt:
Mgr. Libuše Pavlicová
Vedoucí útvaru odborných činností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně
Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
tel.: 573 032 502 / 602 551 215; e-mail: pavlicova@kfbz.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.