24. 5. 2024

Galerijní a muzejní noc přilákala do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU návštěvníky všech generací

V pátek 24. května 2024 se konala zlínská Galerijní a muzejní noc. Pro návštěvníky byl připraven  bohatý kulturní program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU a na řadě dalších míst ve Zlíně.


Ze strany veřejnosti byl o tuto akci velký zájem a do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU zavítalo přes osm set návštěvníků, kteří využili možnost vidět muzejní expozice v netradiční atmosféře po setmění, dozvědět se zajímavosti na komentovaných prohlídkách výstav galerie a nebo si poslechnout vystoupení mladých hudebníků v kavárně. Také děti si užily tvoření na různorodých výtvarných dílnách, hry i další hravé aktivity po celém 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Galerijní a muzejní noc zde již tradičně zakončila videomappingová projekce na budovu 15.

„Jsem moc ráda, že si lidé našli čas na kulturu a přišli si užít Galerijní a muzejní noc ve Zlíně. Věřím, že tento večer přinesl všem účastníkům skvělé zážitky," řekla Lucie Pluhařová, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Program v rámci Galerijní a muzejní noci ve Zlíně se konal také ve vile Tomáše Bati, v Galerii Kabinet T., Památníku Tomáše Bati, Galerii G18, Galerii pod Radnicí, kreativní dílně Robota, Galerii Photogether a ve Velkokavárně Gulliver.

Návštěvníci využívali také speciální linku MHD, po které jezdil historický autobus a svezl je do blízkosti míst, na kterých se akce konala.

Akce byla realizována s finanční podporou statutárního města Zlína.

Kontakt:
Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz
www.14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.