3. 7. 2024

Kam s dětmi o prázdninách? Do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU

Ve zlínském muzeu, krajské galerii i knihovně je pro děti všech věkových kategorií připraven zajímavý program. Děti se mohou těšit na tvořivé dílny, čtení i výlety za kulturou.


Tvořivé dílny pro děti v muzeu

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro děti bohatý program ke všem aktuálním krátkodobým výstavám. Ve Světě hraček Baťa se děti od 6 let ve dnech 4. a 25. července a 8. srpna vypraví za hračkami, s nimiž si hrály děti již před 90 lety. Kromě tvoření se dozvědí, z čeho se vyráběly a jak se dnes renovují. Z dílny si odnesou vlastnoručně vyrobeného černého kocourka – oblíbenou hračku minulých generací. Pro starší děti a dospělé je připravena ve čtvrtek 8. srpna od 16 hodin prohlídka této výstavy přímo s jejím autorem Michalem Widenským z pardubického Muzea technických hraček. Ten jako zapálený sběratel a restaurátor okomentuje jednotlivé exponáty a jejich často zajímavé osudy. Součástí výstavy je také dětský hrací koutek s retro hračkami z Fatry.
K výstavě Klub Underground se 11. července a 21. srpna uskuteční dílny, ve kterých na návštěvníky čeká návrat v čase do prostředí undergroundových klubů, kde se mohou na chvíli stát výtvarníky klubu. Dílna ukáže krásu tehdejšího klubového výtvarného umění a techniku linorytové tvorby bude možné vyzkoušet a zažít na vlastní kůži tvorbu vlastních obrazů, plakátů a razítek. Program je vhodný pro děti od 10 let.
Ve výstavě Zázračné oči a ruce Ludvíka Kadlečka se 18. července, 1. a 15. srpna mohou z návštěvníků stát animátoři, kteří si vyzkoušejí práci na animovaném filmu tak, jak ji prováděl režisér Kadleček. K vidění budou výtvarné návrhy a loutky z Kadlečkových filmů a návštěvníci animací rozpohybují postavičky složené z dětské skládačky. Program je vhodný pro děti od 7 let.

 

Rozmary v krajské galerii

Pro všechny děti s fantazií ve věku 6–12 let připravuje Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně o prázdninách kreativní dílny s názvem Rozmary, ve kterých si budou hrát, tvořit a seznamovat se světem výtvarného umění i divadla. Na procházku za uměním vyrazí děti 29., 31. července a 1. srpna, Kovozoo v Uherském Hradišti si užijí 30. července a do zámku ve Vizovicích se vypraví 2. srpna. Děti se mohou účastnit tvořivého programu po celý týden nebo se přihlásit jen na jednotlivé dny.
Pro mladší děti od 2 do 5 let v doprovodu rodičů je pak připraveno výtvarné hřiště Galeřiště, a to ve středy 17. července a 7. srpna.

 

Výtvarné léto a obrovské dobrodružství v krajské knihovně

V Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně vyrazí děti za dobrodružstvím na výtvarných dílnách každou středu od 10. července do 14. srpna. Jednotlivé dílny zavedou děti do světa indiánů, pirátů, pod hladinu moře či do pravěku.
Ve středu 21. srpna čeká děti Obrovské dobrodružství s knihovnou v Parku Komenského. Zábavné odpoledne nabídne čtení z knížky OBR DOBR od Roalda Dahla, OBŘí závodní disciplíny i registraci nových čtenářů na mobilní pobočce knihovny.

Prázdninový program nebude chybět ani v Knihovně Jižní Svahy. Do 10. srpna na děti čekají tvořivé dílničky Pirátské prázdniny a tradičně je připravena i soutěž o sbírání razítek za přečtené knihy se skvělými odměnami.
Zajímavý program na hradě Malenovice i v Muzeu luhačovického Zálesí

Letos v létě nebudou chybět ani oblíbené noční prohlídky hradu Malenovice v sobotu 20. července a 10. srpna s programem pro celou rodinu.
Na děti se myslelo také v Muzeu luhačovického Zálesí. Ve dnech 10. a 24. července a 7. a 21. srpna se zde uskuteční dětské komentované prohlídky výstavy Auguste Rodin objektivem Brunera-Dvořáka s tvořivou dílnou a malým fotoexperimentem.
Starší děti se zálibou v přírodě zajisté potěší 13. 7. výlet do přírodní rezervace Holý kopec a jejich bučin a doubrav na entomologické exkurzi, kterou povede Dušan Trávníček z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Více informací k jednotlivým akcím na www.muzeum-zlin.cz, www.galeriezlin.cz, www.kfbz.cz a www.14-15.cz

 

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
Tel: 736 505 513,
e-mail: alena.babicova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.