Út, 3. 7. 2018 - Čt, 30. 8. 2018

H + Z + KLUB HZ = 20 LET

Výstava k výročí 20 let existence Klubu HZ.

Místo konání: 2. podlaží budovy 15 | sál B a předsálí

Pořadatel: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně


Výstava k výročí 20 let existence Klubu HZ, který se význačně zasloužil o zpracování fondů inženýrů Hanzelky a Zikmunda a dalších našich cestovatelů. Představeny budou některé méně známé fondy z Archívu HZ, včetně kolekce fotografií Eduarda Ingriše, a také současné projekty klubu.

Vstupné: 59 Kč, snížené: (děti 6 - 15 let, studenti, senioři) 39 Kč, rodinné: 129 Kč

Více informací o výstavě zde.

 

Doprovodný program:

OD BIPOLÁRNÍHO KE SVĚTU MULTIPOLÁRNÍMU

19. 7. – 2. podlaží budovy 15, kavárna, v 17.00 hod

Dnešní pohled na USA, Ruskou Federaci a Čínu nejen z hlediska cestovatelského, ale i politologického. Přednáší Ing. Jan Žižka z Prahy.

 

POSVÁTNÝ KALENDÁŘ MEZOAMERIKY A JEJÍ KRVAVÉ RITUÁLY

9. 8. – 2. podlaží budovy 15, kavárna, v 17.00 hod

Mezoamerický kalendář vstoupil ve známost v roce 2012 díky konci jednoho cyklu mayského dlouhého počtu. Nicméně varianty kalendáře se vyskytovaly v celé oblasti a jeho vliv na kulturu zdejších obyvatel byl naprosto všestranný, počínaje sklizní a konče krvavými rituály na vrcholcích pyramid. Přednáší Mgr. Jaroslav Jiřík Ph.D., archeolog muzea v Písku.

 

EDUARD INGRIŠ

23. 8. – 2. podlaží budovy 15, sál B a kavárna, od 16.00 hod

Komentovaná prohlídka fotografií a přednáška věnovana Eduardu Ingriši v rámci výstavy H + Z + Klub HZ = 20 let. Kurátorka výstavy PhDr. M. Preiningerová Vás provede jednou částí této výstavy a následovat bude přednáška, která seznámí s životem a dílem tohoto cestovatele, dobrodruha a hudebního skladatele. Součástí přednášky bude promítání filmů a poslech jeho skladeb.

 

Vstupné na jednotlivé přednášky: 59 Kč/ snížené 39 Kč.

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

2. podlaží budovy 15 | sál B a předsálí

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.