Čt, 8. 6. 2017 - Ne, 18. 2. 2018

JE LIBO DOBROU KÁVU?

Výstava představuje historii kávy a jejích náhražek.

Místo konání: Muzeum luhačovického Zálesí

Pořadatel: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně


Autorská výstava ze sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně představí historii kávy a kávových náhražek, způsoby přípravy, náčiní i dobovou reklamu. K výstavě je připraven i zajímavý doprovodný program.

Výstava „Je libo dobrou kávu?" má historickou a botanickou část. Botanická část se zabývá nejrůznějšími druhy plodin, z nichž se vyráběly náhražky kávy a kávovinové směsi. Ve výstavě bude k vidění více než 30 různých druhů. Z historického pohledu je výstava zaměřena na přípravu kávy a kávových náhražek v domácnosti, jejich úpravu a servírování. Představí náčiní k podomáckému pražení a vaření kávy, staré i moderní receptury, reklamy na náhražkové směsi a také způsoby svátečního stolování.

V rámci doprovodného programu se uskuteční historický minifestival náhražkové kávy CAFÉ CALMA, který ve spolupráci s muzeem pořádá Luhačovický okrašlovací spolek Calma na lázeňské kolonádě v Luhačovicích. Minifestival se koná v neděli 11. června od 14.00 do 17.00 hodin. Pro návštěvníky bude připravena pražírna kávy a u profesionálních baristů budou moci ochutnat a také zakoupit náhražkovou i kvalitní kávu včetně místních kávových specialit a pochutin.

Muzeum luhačovického Zálesí

  • Ulice: Masarykova 950
  • Město: Luhačovice
  • PSČ: 763 26

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.