Út, 26. 11. 2019 - Po, 6. 1. 2020

RADUJME SE, VESELME SE, NARODIL SE KRISTUS PÁN

Nejoblíbenější svátky roku z pohledu lidové tradice.

Místo konání: 5. podlaží budovy 14

Pořadatel: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně


Panelová výstavka přibližuje nejoblíbenější svátky roku z pohledu lidové tradice, jak ji ve svém díle zaznamenal národopisec, jazykovědec a pedagog František Bartoš. Informativní část expozice je doplněná o atraktivní plstěné betlémy z produkce Ivany Langrové ze Santova. Součástí vánočního programu v muzeu je i doprovodná akce Předvánoční čas v muzeu, která se koná první adventní sobotu 30. listopadu. Zde jsou podrobnosti: 

 

Předvánoční čas v muzeu - předvádění řemesel s dílnou pro děti

30. 11. 2019 | expozice Františka Bartoše, 5. NP budovy 14 | 9.00 – 13.30

Vydejte se společně s devítiletým Františkem Bartošem po chalupách na přástky, dračky a besedy. Dozvíte se, jakými činnostmi si lidé krátili dlouhé večery v předvánočním čase v době před více než sto lety. Každý si bude moci vyrobit drobnou ozdobu z vlny, ozdobit perníček či ochutnat vánoční oplatek.

Součástí programu bude předvádění řemeslníků a vystoupení Bartošova dětského souboru s vánočním pásmem začínajícím v  11:00 a 12:30 a předvedením „draček“ probíhající od 10:00 – 12:30.

Vstupné: dospělí 59 Kč; děti, studenti a senioři 39 Kč, rodinné 129 Kč

 

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci této výstavy pořádané Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

5. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

příspěvková organizace