Po, 4. 11. 2019 - Ne, 16. 2. 2020

PAVLA MALINOVÁ - VZTAHOTVARY

Pavla Malinová, současná malířka patřící mezi výrazné umělce mladé generace.

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Výstava představuje tvorbu Pavly Malinové (*1985, Vsetín) z posledních let, která patří mezi výrazné osobnosti mladé umělecké generace. Jejím malbám dominují mohutné légerovsky poetické figury umístěné do symbolického byť zároveň aktuálního světa plného fyzického i duševního napětí. Vědomou hru s vizualitou a emocemi autorka podporuje bohatou barevností svých pláten i užitím pastózních přechodů i kombinací různých textur. Ve výsledku tak podtrhává specifickou vnitřní duchovnost svých děl. Pavla Malinová je absolventkou Fakulty umění Ostravské univerzity v ateliéru malby II Františka Kowolowského. Je mezi finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2019 a laureátem ceny Rudolfa Schlattauera (2013).

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.