St, 18. 3. 2020 - Ne, 5. 7. 2020

ZLATÝ VĚK. FLÁMSKÉ A HOLANDSKÉ MALÍŘSTVÍ 16. - 18. STOL. ZE SBÍRKY ALŠOVY JIHOČESKÉ GALERIE

Výstava pozoruhodné sbírky.

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Návštěvníci Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně mohou v jarních měsících roku 2020 obdivovat soubor „velkých" malířských děl z „malé" země, který i díky spletité historii jeho budování patří k nejpozoruhodnějším u nás. Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou spravuje sice ne početnou, ale přesto pozoruhodnou sbírku flámského a holandského malířství, jejíž těžiště spočívá v krajinách, zátiších, marínách či žánrových malbách, ale nalezneme mezi nimi rovněž několik obrazů s náboženským a alegorickým obsahem. Soubor z majetku galerie je doplněn o sbírku českobudějovického advokáta Vlastislava Zátky, který ji budoval mezi léty 1918 až 1941.

Tato výstava vychází jednak ze zájmu o uvedení děl starého umění (poprvé od otevření nových prostor galerie) a zároveň chce položit otázky k jeho odkazu pro dnešek. Název Zlatý věk by mohl být s otazníkem, neboť v kontextu současné kritiky kapitalismu odkrývá také mnohé falešné představy o umění i společnosti v dějinách. Výstavu proto doplňuje také současné dílo – videoinstalace Manifest spáčů od Barbory Kleinhamplové a Terezy Stejskalové.

Upozornění: Vzhledem k mimořádnému opatření zavedenému ministerstvem zdravotnictví bude tato výstava zahájena bez formální vernisáže.

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.