14. 5. 2019

Již za pár dní je tady další ročník Galerijní a muzejní noci ve Zlíně

V pátek 17. května v 19 hodin začne kulturní program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU a na mnoha místech Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na návštěvu muzea, galerií a expozic zcela zdarma a také na zábavný doprovodný program.


V krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT budou mít návštěvníci vstup zdarma do stálých expozic muzea a galerie a je připraven opravdu bohatý program v celém komplexu.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve návštěvníky na komentované prohlídky stálé expozice Prostor Zlín | Řády vidění a aktuálních krátkodobých výstav. V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně je přichystán hudební program, dílna a hry pro celou rodinu. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně připravila Knihovníkovu šifru, ve které si návštěvníci tentokrát otestují své znalosti architektury města Zlína. Malí i velcí návštěvníci si zajisté užijí i další tvořivý program, soutěže, půjčovnu koloběžek, vystoupení kapely Foxy Hunters či videomappingovou projekci na fasádu budovy 15.

Do Galerijní a muzejní noci se zapojí také Vila Tomáše Bati, Galerie Václava Chada, Galerie pod Radnicí, Galerie Horizont, Alternativa – kulturní institut Zlín, Filmový uzel Zlín, Velkokavárna Gulliver a G18 – Galerie fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně. Chybět nebudou ani speciální umělecké venkovní instalace přímo v ulicích Zlína, které připravil Zlínský kreativní klastr a HUCOT o.s.

Pro akci bude zřízena speciální linka MHD, po které bude jezdit historický autobus a sveze návštěvníky do blízkosti všech míst, na  kterých se akce koná až k Filmovému uzlu.

Nejen večer a noc bude ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU patřit umění. Po celý páteční den 17. května během běžné otevírací doby mohou návštěvníci u příležitosti Mezinárodního dne muzeí navštívit Krajskou galerii výtvarného umění ve Zlíně, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, ale také hrad Malenovice a Národní kulturní památník Ploština  zcela zdarma. Hrad Malenovice, který bude návštěvníkům přes den k dispozici zdarma, bude během noci z provozních důvodů uzavřen.

Krajská galerie si navíc v 11 a 15 hodin připravila komentovanou prohlídku zákulisí galerie, na které představí svoji činnost a návštěvníkům umožní nahlédnutí do depozitáře s odborným výkladem a praktickými ukázkami, jak správně pečovat o umělecké dílo.

Více informací naleznete na www.14-15.cz a webech muzea, galerie a knihovny.

Kompletní program Galerijní a muzejní noci zde.

 

Kontakt:

Ing. Alena Babicová

PR manažerka

14|15 Baťův institut, p. o.

14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, Zlín

E-mail: alena.babicova@14-15.cz

Tel:  +420 736 505 513