26. 9. 2019

Bohatý program v rámci Týdne knihoven v Krajské knihovně Františka Bartoše

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně pro své návštěvníky připravila na Týden knihoven bohatý kulturní program. Letos se jedná již o 23. ročník této akce, konané pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky.


Každým rokem knihovny v tomto týdnu představují své nové i stávající služby, přičemž se po celé republice konají stovky aktivit zaměřené na knihy a čtenářství. V Krajské knihovně tomu nebude jinak.

V úterý 1. října proběhne retro K-kvíz – vědomostní soutěž pro dříve narozené, pořádaná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. „Inspirovali jsme se televizním pořadem Riskuj. Hráči si vybírají otázky z různých tematických okruhů, přičemž s vyšší hodnotou bodů stoupá i obtížnost otázek. Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak týmy" přibližuje soutěž Petra Janošová, která se v knihovně věnuje práci se seniory a handicapovanými.

Ve středu 2. října pořádá knihovna ve spolupráci s Městským divadlem ve Zlíně přednášku o propagandě s názvem Průmysl lži. S Alexandrou Alvarovou, expertkou na politický marketing a propagandu, autorkou knihy Průmysl lži, se přesuneme do světa, o němž se dosud málo mluví, protože se nachází za kulisami velkých mocenských her, kde se točí miliardy a hraje o moc.

Čtvrtek 3. října bude patřit malým i velkým, kteří si rádi hrají. Uskuteční se Podzimní deskohraní, které představí nové společenské hry v oddělení pro dospělé v Ústřední knihovně a připomene, že v knihovně návštěvníci nenajdou k půjčení jen knihy a časopisy.

Od října knihovna startuje novou službu „Kniha do domu". Rozvoz knih do domu mohou využívat zdravotně znevýhodnění nebo osamocení imobilní občané, popř. popř. občané starší 75 let s omezenou schopností pohybu, kteří jsou registrováni v knihovnách s automatizovaným provozem a trvale nebo po přechodnou dobu nemohou osobně knihovnu navštěvovat. Dovoz knih je zajištěn na území statutárního města Zlína, minimálně jedenkrát měsíčně, v pravidelném, předem určeném termínu. „Chtěli jsme vyhovět požadavku našich čtenářů, který se objevil mimo jiné i v dubnovém dotazníkovém šetření" říká vedoucí služeb veřejnosti Dagmar Marušáková.

Až do konce Týdne knihoven mají rodiče možnost registrovat své prvňáčky do knihovny zdarma. Akce platí ve všech provozech knihovny.

 

Kontakt:
Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
tel.: 573 032 505, 734 860 722, e-mail: winklerova@kfbz.cz
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.kfbz.cz

 

Petra Štrofová 
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.14-15.cz