6. 10. 2019

Platformu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU opět rozzáří videomapping. Přijďte se podívat na "Zlín uprostřed světa".

Podzimní videomappingová projekce ZLÍN UPROSTŘED SVĚTA ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU nabídne řadu zajímavých projekcí.


V úterý 8. října od 20 hodin se platforma 14|15 BAŤOVA INSTITUTU opět promění v efektní kulisu k promítání videomappingových projekcí. Pod souhrnným názvem „ZLÍN UPROSTŘED SVĚTA" budou představeny práce studentů Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Díky spolupráci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a Fakulty aplikované informatiky UTB má veřejnost možnost pravidelně poznávat na fasádě 15. budovy různá témata a získávat nevšední zážitky z audiovizuálních projekcí. Videomapping se těší nejen u nás, ale také ve světě velké oblibě.


„Spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati, Fakultou aplikované informatiky, vnáší do tradičního projektu nápady studentů, kteří jsou tvůrci videomappingové projekce s tématem Zlín uprostřed světa. Tématy pro rok 2019 jsou Baťovský Zlín a Cestování, které je zaměřeno především na světoznámé cestovatele Hanzelku a Zikmunda, jejichž významné jubileum si v letošním roce připomínáme", řekla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..


Videomappingová přehlídka se váže na studentské práce zpracované v rámci zadání letního semestru a předvede novým studentům i široké veřejnosti vývoj a směry techniky moderního studijního oboru, který je možné si ve Zlíně vybrat. Prezentuje také příležitost pro studenty, vyzkoušet si teorii a získané dovednosti v praxi na technickém zařízení, které není běžně dostupné a je svým způsobem unikátní.


„Věřím, že večer na platformě bude opět nevšední a zanechá svou výjimečností dojem u návštěvníků. Jedná se o open-air projekt, který jsme se rozhodli uspořádat jako podporu kultury a vzdělávání mladých studentů, k čemuž je naše krajské kulturně vzdělávací centrum zřízeno a zároveň jako oslavu výjimečných možností života, které nám Zlín dává, ať už je to studium či poznání, ať už ve škole či na cestách" dodala Petra Kubíková.


14|15 BAŤŮV INSTITUT se těší na všechny účastníky, kteří si projekci nenechají ujít a slibuje skvělý zážitek v příjemné atmosféře podzimních večerů.
Akce se koná za každého počasí a vstup na videomappingovou projekci je zdarma. Více informací naleznete na www.14-15.cz.

Kontakt: 

Petra Štrofová 
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.14-15.cz