29. 6. 2021

V červenci startuje ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU Festival IQ Play.

Léto bude plné her! Vysokou koncentraci herní zábavy na jednom místě slibuje prázdninový festival IQ PLAY, který odstartuje 1. července ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Malé i velké bude lákat k návštěvě po celou dobu prázdnin. Oblíbený putovní festival nabídne k vidění i vyzkoušení hry a hračky vzdělávacího charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry a zajímavé stavebnice.


Dva sály a předsálí 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se promění v jednu velkou herní platformu, která bude rozdělená do tematických zón podle druhu her. Jedna zóna bude plná logických, společenských a Smart her od Mindok. V druhé zóně si budou moci hrát především menší děti se stavebnicemi z nejrůznějších materiálů. A pro milovníky klasického hraní bude připravena zóna deskových her s hrami od mnoha výrobců včetně úplných novinek. Pokud si návštěvníci nebudou jisti s pravidly, nemusí se obávat. Lektoři jim rádi poradí.

 „14|15 BAŤŮV INSTITUT již několik let spolupracuje s Inspirací Zlín, z. s. a letos se opět uskuteční výstava pro děti i dospělé. Máme zde ideální prostory pro hravé výstavy s možností doprovodných programů na platformě. Putovní Festival IQ Play nabízí také úplné novinky, které bude možné si vyzkoušet. Zatímco děti na chvíli zapomenou na moderní technologie a zabaví se s kamarády, rodiče si odpočinou od všedních starostí a získají například inspiraci na domácí zábavu či tipy na milé dárky. Návštěvníci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU u nás mohou načerpat celou řadou zážitků, v muzeu a galerii jsou připraveny výstavy, které stojí za to vidět, v knihovně je možné využít letního čtení a vše samozřejmě s občerstvením v kavárně. Nabídka je opravdu pestrá,“ uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p. o.

Organizace a průběh akce bude zabezpečen dle aktuálních nařízení v souvislosti s epidemiologickou situací. Festival bude otevřen od 1. července do 31. srpna, denně od 10 do 18 hodin. Jednotlivé vstupné je 70,- Kč, rodinné vstupné 250 Kč.

Další informace a program 14|15 BAŤOVA INSTITUTU na www.14-15.cz.

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz