3. 9. 2021

Charitativní koncert pomohl potřebným a byl skvělou hudební tečkou letní sezóny.

Nabitý letní program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU přinesl mimo jiné řadu jedinečných koncertů v podání zlínského symfonického orchestru, které se konaly na platformě i v Kongresovém centru. Tím závěrečným, před zahájením podzimní sezóny, byl tradiční charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem, který sklidil zasloužený potlesk a především pomohl dobré věci.


„Když jsme na jaře plánovali cyklus letních koncertů s Filharmonií Bohuslava Martinů, byl odhad letní sezóny nejistý. Přesto jsme věřili, že si budeme moci užít kulturu a letní večery s jedinečnou hudební atmosférou pod širým nebem na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Přestože nám příliš nepřálo počasí, některé koncerty zazněly v náhradním prostoru Kongresového centra a celý cyklus se setkal s velkým ohlasem. Velké poděkování patří skvělým zlínským filharmonikům, všem, kdo se podíleli na organizaci koncertů a speciální dík také posluchačům, kteří přišli podpořit včerejší charitativní koncert, jehož výtěžek bude věnován na podporu potřebným.“, sdělila bezprostředně po koncertu Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Koncert přinesl mnoho krásných hudebních momentů. Večer zahájili jako předskokani houslista Marco Čaňo s kapelou Cover Paradise, kteří excelují v moderní interpretaci klasické hudby a dá se říct, že svým pojetím hudby propojují generace. Poté už se večer nesl plně v duchu klasické hudby. Pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho zazněly skladby Petra Iljiče Čajkovského (polonéza z opery Evžen Oněgin, část suity z Labutího jezera a Italské capriccio) a polovecké tance Alexandra Borodina.

 Několik významných představitelů Zlínského kraje taktéž osobně podpořilo tuto událost. Mezi nimi Zuzana Fišerová, radní pro oblast kultury a školství, která po koncertu uvedla: „Spojení umění s charitou znásobuje zážitky. Jsem potěšena, že v této – pro všechny náročné době, je kultura tím, co lidi spojuje, co pomáhá nejenom zapomenout na problémy, ale především podpořit dobrou věc. Hodně navštěvovaná série koncertů  je důkazem, že touha člověka po kráse a pomoci ostatním je věčná. A nezlomí jí ani pandemie.“

Večer zhodnotila i statutární náměstkyně hejtmana zlínského kraje paní Hana Ančincová, která mu taktéž poskytla záštitu. „Jsem velmi ráda, že výtěžek z akce putuje na podporu činnosti obecně prospěšné společnosti Auxilium o.p.s. a spolku Střediska rané péče EDUCO Zlín, jejíž posláním je poskytovat pomoc a podporu rodin s dětmi s handicapem. Velký dík patří organizátorům této akce a také všem zúčastněným, kteří přispěli na podporu těch nejpotřebnějších a nejzranitelnějších.“, dodala paní Ančincová.

Ze vstupného byl vybrán výtěžek ve výši 21 700 Kč, který poputuje do Střediska rané péče EDUCO Zlín a do organizace Auxilium o. p. s.

„Všem ještě jednou děkujeme za podporu, které si velmi vážíme a těšíme se za rok na shledanou při dalším ročníku charitativního koncertu.“, uzavřela rozhovor Petra Kubíková.  

Pořadateli koncertu byli 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o. p. s. a Zlínský kraj. Akce byla podpořena z kulturního fondu statutárního města Zlín.

www.14-15.cz a www.filharmonie-zlin.cz

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.