12. 6. 2023

Lidé si již brzy budou moci poslechnout zlínskou filharmonii a Thoma Artwaye pod širým nebem

Už za několik dní, v pátek 16. června od 20 hodin, se na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU uskuteční již tradiční charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem. Zazní na něm Novosvětská symfonie od Antonína Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů vedené šéfdirigentem Robertem Kružíkem a na pódiu zazpívá také mladý umělec Thom Artway.


Koncert zahájí mladý muzikant a zpěvák Thom Artway, který se na pódiu představí jednak sólově, ale také společně s orchestrem zlínské filharmonie. V druhé části koncertu nám pak zahraje Filharmonie Bohuslava Martinů jedinečnou Dvořákovu Symfonii č. 9 e-moll zvanou „Novosvětská“ či „Z Nového světa“, která se i přes to, že ji Antonín Dvořák napsal již před 130 lety, stále těší velké oblibě a zazněla dokonce také ve vesmíru.  

Charitativní koncert se koná na podporu Poradenského a krizového centra, p. o. a Linky SOS Zlín, p. o. pod záštitou statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hany Ančincové a radní pro oblast kultury a školství Zuzany Fišerové.  Z každé zakoupené vstupenky bude 100 Kč využito na charitativní účely. Kromě zakoupení vstupenky na koncert mohou návštěvníci podpořit fungování těchto dvou organizací také příspěvkem do kasiček. 

„Zažít koncert na platformě stojí za to, nevšední atmosféru umocňuje souznění celého tělesa filharmonie. Ráda bych pozvala všechny, aby si přišli poslechnout tento unikátní koncert pod širým nebem v industriálním prostředí, na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Zážitek bude opravdu nevšední. Zakoupením vstupenky navíc opět podpoříme dobrou věc,“ uvedla Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut. 

„Velmi mě těší spojení kulturního představení s charitativním přesahem. Výtěžek letošního koncertu zamíří k organizacím, které se věnuji krizové pomoci. Každý člověk by si přál, aby nemusel jejich služeb nikdy využít. V případě nepříznivé situace jsme však rádi, že organizace Poradenské a krizové centrum a Linka SOS nabízejí dostupnou pomoc a podporu při zvládání těžkých životních situací,“ uvedla Hana Ančincová, statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje.

Vstupenky je možné zakoupit již nyní online nebo na obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU
a v pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru Zlín. Vstupné je 300 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

V případě nepřízně počasí bude akce přesunuta do Kongresového centra Zlín.

Pořadateli koncertu jsou 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o. p. s. a Zlínský kraj.

Akce je realizována s finanční podporou statutárního města Zlína.

Aktuální informace naleznete na www.14-15.cz nebo www.filharmonie-zlin.cz.

 

Kontakt:

Ing. Alena Babicová

PR manažerka

14|15 Baťův institut, p. o.

14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, Zlín, 760 01

M | alena.babicova@14-15.cz

M|  +420736 505 513

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.